Press "Enter" to skip to content

“En Yolsuz Kamu Görevlisi Ödülleri” Sahiplerini Buldu

“En Yolsuz Kamu Görevlisi Ödülleri” Sahiplerini Buldu

Hırsız kentte düzenlenen “En Yolsuz Kamu Görevlisi Ödülleri” sahiplerini buldu. Hırsızlar: Çok Çalma, Çaktırmadan Çalma, Teknolojiyi Kullanarak Çalma, Kültürel ve Dini Değerleri Kullanarak Çalma alanlarında birbiriyle yarıştı.

Kazananların sevinç gözyaşlarını tutamadıkları görüldü. Kazananlara ödüllerini geçtiğimiz senelerin kıdemli hırsızlarından Hasbi Eliuzun, Mahir Hiççaktırmaz, Çemil Dörtparmak ve Neriman İçeder takdim ettiler.

Yarışmada kapanış konuşması yapan Hırsızlar Yüksek Kurulu onur üyesi Sadri Yalnız Büyükçalar kazananları tebrik ederken diğer katılımcılarında neden daha çok çalamadıkları hususunda düşünmeleri ve kendilerini yeni yöntem ve tekniklerle geliştirmeleri gerektiğini ifade etti.

Kazananlardan Mahir Hiççaktırmaz “Biz ailecek çalariz. Aile mesleğimiz bu. Bu gayretlerimizi görüp ödüllendiren halkımıza müteşekkiriz.” dedi. Yarışmaya katılıp ödül alamayanlarin ise seneye daha çok çalarak ön sıralara geçme planlarına şimdiden başladığı kaydedildi. Geceye katılan ünlü hırsızlar enteresan çalma teknikleri paylaşarak renkli görüntülere sebeb oldu.

Yarışmayı ekranlardan izleyen gençler ise usta hırsızlardan cok ilham aldıklarını ve onlar gibi olarak köşeleri dönmek istediklerini aktardı. Çalkent Üniversitesini yeni kazanan Naci Çalçırpyut en büyük hayalinin Kamu İhaleleri Kurulanda uzman hırsız olarak çalışmak olduğunu ve çalarak, çırparak kendisini bu günlere getiren ailesine minnettar olduğunu söyledi.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı ” Çalma Teknik ve Kuralları” üzerine dersler başlatacaklarını ve gençliğimizi yetiştirerek uluslararası çalma piyasasında daha büyük paylar elde edebileceklerini ifade etti. Ailelerde evde boş boş oturup hiç bir hırsızlık gayreti göstermeyen çocuklarının heba olmaması icin bu derslerin önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca belediyeler Hırsız Yetiştirme Meslek Kurslarıyla akşamları ve hafta sonları vakit bulabilen vatandaşlarımıza ücretsiz kurs hazırlıkları yaptıklarını açıkladılar.

Gecenin en kârlıları ise ceplerini ve karınlarını çalınan mallarla doldurup sevinç çığlıkları atan ve Haramzade ünvanına layık görülen çocuklar oldu.

Tören çıkışında malları çalınan ve protestoya katılan fakir ve fukara şikayet etme, rahatsiz olma ve soru sorma suçlarından gözaltına alındı. Sade bir hırsız olan Fikret Azçalar bu fakirleri anlayamadığını ve çağa ayak uyduramadıklarını düşündüğünü söyledi. “Bu çağda hala bu saflık. Yazık!” diyerek hayretini ifade etti.

Ayrıca Hırsız Kentte masum hırsızlara tebelleş oldukları tesbit edilen üç polisin yakalanarak cezaevine konması haberi katılanları tatlı bir sevince boğarken artık gönül rahatlığıyla rahat rahat çalabileceklerin ifade ettiler.

Bazı Hırsızlık Uleması ise memleketimizin içinden geçtiği sıkıntıları hakkıyla çalamayışımıza bağlayarak bunun ilahi bir ikaz olması gerektiğini ve halkımızın daha samimi ve gönülden çalma hususunda gayret göstermesi hatta beşte bir oranındaki çalmaların yeterli olmadığını ve fazladan aralarda yapılan hırsızlıklarla bu gayretin desteklenmesi gerektiğini eklediler. Diyanetin de haftalık hutbelerde çalmanın fazilet ve önemine dair söz ve nasihatlarla halkımızı irşad etmesinin yerinde olduğunu ifade ettiler.

Yasir Bilgin